Jak si vybrat a nainstalovat závěsný systém na zavěšení obrazů nebo dekorací na stěnu?

Když už víte, že nepotřebujete hřebíky ani kladívko, protože k zavěšení obrazů je zde závěsný systém, můžete stát před otázkou - jak jej vybrat?

Zde máme pro vás malý návod:

Nejdříve bychom si měli říct, na kterou stěnu závěsný systém umístíme. Musíme pamatovat na to, že závěsný systém visí na liště, která je umístěna nahoře, hned pod stropem.

Click-Rail_installation_3

Tato lišta na obrázku se naklikne na držák navrtaný na stěnu. Pokud nám stačí jednoduchý vzhled závěsné lišty, můžete použít jednoduchý systém Click Rail. Tato řada obsahuje jednoduchou rovnou lištu ve třech barevných variantách. Buď si pořídíte jednoduše bílou lištu, protože máte bílou stěnu, nebo si můžete koupit variantu bílou lomenou, kterou přetřete na stejnou barvu jakou má stěna. Na výběr máte také lištu v barvě stříbrné.

Pokud jste náročnější a chtěli byste mít vzhled lišty dekorativní, není problém!

Najděte vzhled takový, aby se nejlépe hodil k designu vašeho interiéru.

Z řady Deco Rail si vyberte tu nejhezčí: 

Basic? 1_Deco-Rail_moulding       Modern?2_Deco-Rail_moulding2        Clasic?Deco-Rail_moulding3_small

Nezapomeňte si zeď změřit, abyste věděli, kolik metrů lišty potřebujete pořídit. Lišta se dá zkrátit i nastavit.

Další věc, na kterou myslete, je lanko. Do lišty se zahákne lanko perlonové průsvitné nebo ocelové. Pokud nechcete, aby bylo lanko moc vidět, zvolte perlonové. Nezapomeňte na stabilitu! Pokud máte širší obraz či dekoraci, doporučujeme zavěsit je na dvě lanka a dva háčky.

Háčky do závěsných systémů mají speciální dírku uvnitř, kterou se lanko provleče. Háček se zafixuje v určitém místě a pomocí pérka se může posouvat nahoru a dolů. Taktéž lanko zavěšené na liště se může posouvat doprava a doleva, podle potřeby, co je velká výhoda ve chvíli, kdy si nejste jisti, kde to na vaší stěně bude dekoracím nejvíce slušet.

  

Vybírat můžete z mnoha variat, ale pokud se vám nechce, můžete využít setu, kde je vše co potřebujete v jednom balení: lišta, lanka, háčky i šroubky a držáky. 

Pokud si nebudete jisti, co vlastně potřebujete, zavolejte nám! Nebo napište.